(2019) Chłopcy z Placu Broni

Czytaj więcej...Za nami 14. Spotkania Warmińskie. Impreza odbyła się 10 i 11 sierpnia 2019 r. Pierwszego dnia, a właściwie wieczoru, wystąpili Chłopcy z Placu Broni. Support zrobiło Dobre Wino - zespół zagrał swoje autorskie utwory i kilka coverów. Publiczność przyjęła go bardzo ciepło. Potem przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – Chłopcy z Placu Broni. Zespół reaktywował się w 15. rocznicę śmierci lidera Bogdana Łyszkiewicza. Wszyscy (lub prawie wszyscy) znamy ich wielkie hity, choćby „O, Ela” czy „Kocham wolność”. Nie zabrakło tych utworów w gietrzwałdzkim amfiteatrze. Usłyszeliśmy także „Kocham cię”, „Areoplan” i wiele innych piosenek.

(2018) Juan Carlos Cano, Hitano

Czytaj więcej...11 i 12 sierpnia w Gietrzwałdzie odbyły się 13. Spotkania Warmińskie! W sobotni wieczór gwiazdą dnia był zwycięzca 4. edycji telewizyjnego programu The Voice of Poland, pochodzący z Meksyku Juan Carlos Cano z grupą EncloseZ powodu złej pogody koncert został przeniesiony do Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie. Polsko-meksykańsko-peruwiańska formacja to jeden z najlepiej zapowiadających się rockowych debiutów ostatnich lat.  W ich muzyce słychać wpływy sceny kalifornijskiej, grunge, a także amerykańskiego hard rocka.

(2017) Spotkania Warmińskie na ludowo

Czytaj więcej...Za nami XII Spotkania Warmińskie w Gietrzwałdzie. W tym roku impreza trwała tylko jeden dzień (20 sierpnia). Organizatorzy skoncentrowali się na muzyce ludowej i folkowej. Jak co roku nie zabrakło straganów z regionalnym jedzeniem (mięsa, sery, ciasta) oraz z rękodziełem, były także atrakcje dla dzieci. Imprezę poprowadzili Renata Krasowska-Jokniene z Litwy oraz Wojciech Gudaczewski - szef promocji w gminie Gietrzwałd. W programie różnorodne i ciekawe występy artystyczne.

(2016) Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy

Czytaj więcej...XI Spotkania Warmińskie już za nami. Zgromadziły rekordowo liczną publiczność. Szkoda tylko, że ostatniego dnia deszcz przerwał festyn w gietrzwałdzkim amfiteatrze. Zaczęło się od piątkowego przedstawienia „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w wykonaniu Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Komplet publiczności nagrodził artystów zasłużonymi oklaskami. W sobotę organizatorzy z niepokojem patrzyli na niebo. Co prawda prognozy pogody były optymistyczne, ale co innego prognozy, a co innego rzeczywistość. O godz. 19 w amfiteatrze rozpoczął się koncert zespołu Dobre Wino.