Piotr Lisiewicz w grudniu w GOK Gietrzwałd

Czytaj więcej: Piotr Lisiewicz w grudniu w GOK GietrzwałdW grudniu Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie zaprasza na wydarzenie pt. "Piotr Lisiewicz – twórczość i happeningi". Moderator: Piotr Bernatowicz.

Piotr Lisiewicz – rozgłos przyniosły mu organizowane przez „Naszość” happeningi oraz powiązane z nimi rozprawy sądowe, np. proces w 2002 pod zarzutem, iż 7 listopada 2001 w Poznaniu ...umyślnie wprowadził w błąd funkcjonariusza policji co do tożsamości własnej, podając iż nazywa się Włodzimierz Ilicz Lenin, a faktycznie nazywa się Piotr Lisiewicz. Związany z „Gazetą Polską”, gdzie jest szefem działu krajowego. Na jej łamach publikuje m.in. całostronicowe felietony o charakterze satyry politycznej oraz rubrykę „Okiem Lenina”, w której zamieszcza cytaty z pism przywódcy bolszewików bądź inne cytaty związane z tą postacią. Do 2009 współpracował z miesięcznikiem „Niezależna Gazeta Polska”, a od 2009 publikuje w jego kontynuatorze „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo”, a ponadto w serwisem informacyjnym Niezalezna.pl. Od 2013 na antenie stacji Telewizja Republika prowadzi audycję "Kulisy manipulacji" wspólnie z Katarzyną Gójską-Hejke.

W styczniu – Ewa Konke-Bucała: malarstwo i poezja

Czytaj więcej: W styczniu – Ewa Konke-Bucała: malarstwo i poezjaW styczniu gościem Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie będzie pani Ewa Konke-Bucała, która zaprezentuje wystawę malarstwa pt. "Pejzaż Warmii i Mazur". Poznamy również drugą pasję pani Ewy, którą jest poezja. Ewa Bucała urodziła się w 1947 roku w Gdyni. Od najmłodszych lat zainteresowania artystki koncentrowały się wokół literatury i sztuki. W roku 1955 jej ilustracja zamieszczona została na okładce „Świerszczyka”. Jako nastolatka zdobyła najwyższy laur w konkursie plastycznym w Paryżu. Na swoim koncie ma ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz kilka nagród i wyróżnień w konkursach w kraju i za granicą. Jej obraz "Chrystus w Ogrójcu" znajduje się w kościele w Pluskach. To, czego nie da się wyrazić barwą i światłem, dopowiada słowem. Poezja jest kolejną – równie ważną – pasją artystki. Do tej pory wydała pięć tomików poetyckich. Finalistka Międzynarodowego Konkursu Literackiego w New Jersey. Od jesieni 2015 r. opracowywana jest adaptacja wierszy Ewy Bucały na teksty do utworów muzycznych, które mają być prezentowane w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Za swój największy sukces życiowy uważa wychowanie laureatów międzynarodowego konkursu plastycznego (KONSTU), z którymi popłynęła do Finlandii na warsztaty plastyczne.

Stań do walki o Andrzejkowy Puchar!

Fundacja Na Rzecz Obronności Kraju I Integracji Społecznej „VIS” w Olsztynie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie zapraszają! W niedzielę 26 listopada 2017 roku stań do walki o ANDRZEJKOWY PUCHAR w ZAWODACH STRZELECKICH! Początek o godz. 10.00 w bazie Sportowo–Rekreacyjnej „VIS” w Rapatach. Trzy klasyfikacje: kobiety, mężczyźni, młodzież. Dla uczestników ognisko z kiełbaskami! Zarządzenie Andrzeja: Koszt strzałów w tarczę pokrywa organizator, koszt strzałów niecelnych pokrywa uczestnik :)

Nowe zajęcia w GOK-u

Czytaj więcej: Nowe zajęcia w GOK-u

 

WARSZTATY TEATRALNE dla dzieci w wieku od 5 lat, które chcą zagłębić się w świat teatralnej magii. Zapraszamy we wtorki o godz. 16.30 - 17.45 do Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie.

W ramach zajęć będą odbywać się:

- ćwiczenia z emisji głosu
- zadania aktorskie w formie zabaw
- tworzenie spektakli

Czytaj więcej: Nowe zajęcia w GOK-u

 

 

 

 

 

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym (z opiekunami) na bezpłatne zajęcia plastyczno-techniczne, które odbywać się będą w soboty o godz 12.00 - 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie.