Klub Literacki działa w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Gietrzwałdzie od roku. 21 lutego 2020 r. odbył się wieczór poetycko-muzyczny, który był swoistym podsumowaniem pracy gietrzwałdzkich literatów. Z tej okazji wydany tez został 1 numer Otwartych Zeszytów z twórczością klubowiczów. Do Klubu Literatów należą: Anna Bagińska, Vito Castillo, Małgorzata Sendela i Agnieszka Zabłocka. Wszyscy, oprócz tego, że piszą, także malują, fotografują i śpiewają. Stąd pomysł na wieczór poetycko-muzyczny, podczas którego zaprezentowane zostały wszystkie formy twórczości klubowiczów.
Autorzy czytali swoje wiersze, opowiadania, śpiewali własne piosenki. Gościnnie wystąpił Janusz Sendela, autor piosenek i gitarzysta. Wystąpiła także Zjednoczona Grupa Gitarzystów w składzie: Michał Marschall, Jędrzej i Tymoteusz Sądej, Przemysław Skrzydło – muzycy uczęszczający na zajęcia sekcji gitary działającej w CKB.

Klub Literacki i sekcję gitary prowadzi Bożena Kraczkowska, instruktor. Podsumowanie pracy klubu było też okazją do wydania i promocji 1 numeru Otwartych Zeszytów. Znalazły się w nim prace klubowiczów. Słowo wstępne napisał Paweł Jarząbek, dyrektor CKB w Gietrzwałdzie. Gietrzwałdzki Klub Literatów spotyka się w czwartki. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy piszą lub chcieliby zacząć to robić.  

Bożena Kraczkowska